Charitatívny virtuálny beh na pomoc martinskému športu.

Organizátori:

Reštart Martina v spolupráci s OZ Klub bežeckého športu – Martin

Termíny a vzdialenosti:

Od 18.5. (Pondelok) do 7.6. (Nedeľa),

beží sa trať podľa výberu pri registrácií, 5 alebo 10 kilometrov.

Miesto:

Kdekoľvek chcete a bude Vám to vyhovovať.

Štart behu:

Kedykoľvek v stanovenom rozmedzí dátumov.

Trať:

Účastníci behu si môžu vybrať ľubovoľnú trať podľa vlastného uváženia, ktorá bude spĺňať dĺžku trate, na ktorú sa registrujú a podmienku, že celkové prevýšenie na tejto trati neklesne pod 0 metrov. To znamená, že celkové stúpanie na danej trati nebude menšie ako celkové klesanie.

Pravidlá:

Pri registrácií si pretekár vyberie dĺžku trate, ktorú chce absolvovať. Následne mu bude pridelené virtuálne štartovacie číslo a sám si naplánuje trať, ktorá spĺňa potrebné parametre. Čas a vzdialenosť si nahrá pomocou vlastných bežeckých hodiniek alebo pomocou niektorej z mobilných aplikácií. Potrebné je, aby hodinky, resp. použitá aplikácia, boli schopné vygenerovať záznam behu vo forme GPX súboru, ktorý neskôr pretekár pošle na uvedenú e-mailovú adresu. Ako výsledný čas pretekára bude slúžiť tzv. “elapsed time”, teda celkový čas, ktorý pretekár strávil behom, teda aj so započítanými prestávkami. Po individuálnej dohode s organizátormi je možné odovzdať výsledky aj iným spôsobom.

Kategórie: 

Podľa dĺžky trate sa pretekári registrujú do kategórií 5 a 10 km a sú rozdelení podľa pohlavia na Mužov a Ženy bez rozdielu veku. V prípade veľkého záujmu si organizátori vyhradzujú právo, na dodatočnú zmenu kategórie aj podľa veku.

Registrácia:

Bez limitu na počet pretekárov.

Pretekár sa registruje zaslaním e-mailu na adresu: dobrybeh@restartmartina.sk

Ako predmet správy je potrebné uviesť Dobrý beh 2020 – registrácia, v texte správy pretekár uvedie Meno, Priezvisko, dátum narodenia a v ktorej kategórií chce bežať:

M5 – Muži 5 kilometrov

M10 – Muži 10 kilometrov

Ž5 – Ženy 5 kilometrov

Ž10 – Ženy 10 kilometrov

Registrácia sa stáva platnou po zaplatení štartovného.

Štartovné:

Pretekár si vyberie podľa vlastného uváženia výšku štartovného od 3€ vyššie a zašle ju na transparentný účet SK5609000000005170360992 a do poznámky napíše “svoje meno_dobrybeh”.

Každý tak môže prispieť do celkovej vyzbieranej sumy v ľubovoľnej výške a podporiť tak charitatívny účel behu.

Zaplatené štartovné bude v plnej výške darované niektorému zo športových klubov v meste Martin, ktoré sa zaoberajú výchovou mládeže. Za to, ktorému klubu chcete, aby vyzbieraná suma putovala môžete hlasovať v ankete, ktorú zverejníme vo FB udalosti podujatia, ktorá sa vám zobrazí po kliknutí TU.

Vyhlasovanie výsledkov:

Výsledky súťaže budú vyhlásené 8.6.2020 po 13:00. Zároveň v ten deň bude odovzdaná vyzbieraná suma.

V každej kategórií budú vyhlásení traja najlepší pretekári.

Ceny:

Každý účastník, ktorý dokončí pretek podľa pravidiel dostane virtuálny účastnícky list, ktorý si bude môcť vytlačiť. Najrýchlejší (prví) traja v každej kategórií budú odmenení špeciálnym diplomom.

Výzva organizátorov!

Chceme touto cestou poprosiť všetkých účastníkov behu, aby svojou účasťou dodržali charitatívny rozmer tohto podujatia a všetky platné opatrenia týkajúce sa súčasného stavu na Slovensku. Za vašu ohľaduplnosť voči svojmu okoliu Vám vopred ďakujeme!

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak